Зустріч у бібліотеці

04.02.2018 17:02

    Давно вже стало доброю традицією на початку року запрошувати хороших, добрих, талановитих людей на гостину до нашої книгозбірні.

    І кожен раз ми радіємо з того, що список почесних гостей  нашого невеличкого міста, цієї бібліотеки, до якої спішать небайдужі до українського слова люди, поповнюється.

    В дружній атмосфері, під гарячий чай із смачним печивом, учасники змогли отримати насолоду від спілкування із кандидатом технічних наук, вченим-фізиком Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України О.Я.Гаврилюком.

    У присутніх виникало багато запитань до гостя, який крім наукової, вів активну громадську діяльність. Олег Якович ділився спогадами про те, як він, щоб не стати "сухарем-фізиком" – пішов у студію художнього слова, як доля звела його з Б.І.Рибоклячем, редактором київської газети "Київ вечірній", як разом із хором "Жайворонок" мандрував від села до села, відроджуючи традиції колядування-щедрування.

    Колядували в Сосюри, Рильського, багатьох поетів. Олег Якович може розповісти  багато цікавого, але для того, щоб його послухати, треба бігти за ним, адже його бадьорості і спортивному духу може позаздрити кожен. Ланівчани не раз були свідками того, як Олег Якович, незалежно від пори року і не дивлячись на погоду, біг марафон в одних шортах і майці. Загартований бігом він перебуває в чудовій фізичній формі, тому й поділився із присутніми секретами гормональної зарядки, з якої починає кожен ранок.

    І.М.Лобунь розповів, як із С.П.Лисаком хотіли зробити виставку стародавніх листівок "Побут за колючим дротом, побут в засланні", де були б представлені різдвяні, великодні листівки, листівки про Т.Шевченка. Звернув увагу на книгу "Золотослов", в якій зібрані стародавні колядки. Книга ілюстрована Іваном Гаврилюком – членом Національної спілки художників України, уродженця с. Буглів.

    Іван Маркович, який є активним читачам бібліотеки, учасником багатьох заходів і на цей раз був "генератором творчих ідей", висунув пропозиції творчої співпраці бібліотеки і читачів.

    Б.І.Кукуруза заспівав колядку, яку співають у його родинному селі – "В Вифлеємі місті…", згадував роки перебування у "Просвіті".

    Б.В.Політикіна, вчитель, краєзнавець, громадський діяч, розповіла, як любить знаходити читачів, а їй є що розповісти, адже вона є хранителькою живої історії, збирачем цікавих матеріалів, які могли б стати експонатами краєзнавчого музею. "Мене цікавить жива історія – записані історії від різних людей, які були засекречені, які ніхто не знає. Є важливі моменти, ключові, що відбуваються з людьми!".

    Натхненний Богдани Василівни Ф.Кирилюк прочитав вірш-присвяту.

    Фаховий історик С.П.Лисак ділився цікавими історичними фактами про ланівчан – учасників національно-визвольних змагань.

    Приємно, що учасником зустрічі був Володимир Васильович Черній – депутат міської ради, син покійного нашого читача Василя Івановича Чернія, котрий відійшов у вічність, але хороші спогади про вчителя, хорошу людини ми завжди пам’ятатимемо.

    Хороші, добрі вірші читала Віолетта Яценюк – наша активна читачка, учасниця масових заходів і просто хороша людина.

    Зустріч пройшла щиро і невимушено. Присутні отримали інформацію про надходження нових книг, обмінювалися враженнями від прочитаних книг, співали пісень, читали поезію…

    Ми ще раз показали, що бібліотека – це не тільки зібрання книг, а й цікаві зустрічі з жителями міста, творчими, відомими людьми краю, яким є що згадати в історичному і культурологічному плані. І наша книгозбірня є на видноті, про неї знають не тільки читачі, а усі жителі район, тому що ми цінуємо спілкування з користувачами, стараємось створити в бібліотеці доброзичливу атмосферу, адже бібліотека – центр спілкування дорослих і дітей.