Праця на вівтар нації: спогади про А.Бобюка

11.12.2016 10:49

      11 грудня в Лановецькій ЦБ для дорослих відбулась година вшанування «Праця на вівтар нації: спогади про А.Бобюка» з нагоди  90-річного ювілею з дня народження.

     Рік назад цієї людини не стало. Але у пам'яті наших читачів, друзів, побратимів, жителів с.Карначівка Андрій Трохимович залишився людиною енциклопедією, яка багато знала, пам’ятала і читала. А ще він великий самородок, бачив світ як філософ Г.Сковорода, не думаючи за матеріальні статки. Дід Андрух, як сам себе він називав, був ще поетом – ліриком, гострим сатириком та гумористом.   

     Свої шкільні та юнацькі роки про перебування в УПА А.Бобюк, описав у автобіографічних повістях «Ямпільський шлях»,  «В шумських  лісах». Ці теми розкрили історики, краєзнавці Ольга Волошина та Сергій Лисак. 

     Про післявоєний час, коли до 1952 року ще діяла УПА, про те як загинув побратим Ворон, як енкаведисти вбили батька, як вдалося зберегти йому життя самому, де бралися сили духовні і душевні, щоб вижити, про цей період в житті говорила  Любов Цалик.

     Починаючи з 1962 року Андрій Трохимович, більше 50 років жив у нашому районі. Вдячні односельці, вчителька Надія Ковальчук та бібліотекар Тетяна Іванунь підготували відеопрезентацію “Карначівський Сковорода”, а учні школи розповіли вірші А.Бобюка, виконали повстанські пісні.

    Завітала до нас на захід письменниця  Ганна Марківна Кичук,яка  проживає у Новому селі на Підволочиському районі розповіла про свою зустріч з Волинським  Сковородою.

     Багато хороших, теплих слів про Андрія Трохимовича, як гумориста, дописувача до районної газети  про співпрацю прозвучало з уст редактора “Голосу Лановеччини ” Наталії Гамери.

    Активну участь у підготовці  і проведенні години вшанування взяли члени ГО “Лановецький Меморіал” (голова С.П.Лисак).

    Присутні мали змогу ознайомитися з портфоліо та збірками А.Бобюка.

    Андрій Бобюк людина, яка зслуговує на нашу увагу, шану, пам'ять – підсумувала ведуча заходу, працівник бібліотеки Людмила Калабура.