Екологічне виховання – пріоритетний напрямок діяльності бібліотек

01.12.2016 15:54

   01/12/2016 року в читальному залі ЦБ для дорослих відбувся семінар бібліотечних працівників району: Екологічне виховання – пріоритетний напрямок діяльності бібліотек .

   Відкрила семінар директор центральної бібліотеки для дорослих централізованої бібліотечної системи С.Ф.Пчола, яка сказала що одним  із пріоритетних напрямків у роботі кожної бібліотеки є екологічне виховання своїх користувачів, і що використовуючи різні форми і методи бібліотечної роботи, бібліотекарі мають підвести читачів до усвідомлення себе частинкою Землі і до троздумів над екологічними проблемами, пробудити в користувачів небайдуже ставлення до навколишньої  природи, долучити їх до читання літератури з екологічної тематики.

   Начальник відділу культури Лановецької РДА Ю.Б.Стешенко наголосив на тому, що населення планети все більше відчуває тривогу за екологічний стан землі. І якщо ми хочимо бачити нашу планету екологічно здоровою, то екологом повинен бути кожний в своєму житті, в своїй професії. І розумний спосіб вирішення проблеми – екологічна освіта і виховання екологічної культури. А сільський голова с.Снігурівка А.М.Сеник розповів як потрібно щоденно показувати приклад дбайливого ставлення до природи, адже природа – це казка, яку можна прочитати лише серцем! Під керівництвом Аркадія Михайловича в селі проводять тиждні охорони довкілля, протягом якого здійснюють оздоблення квітковими клумбами територію біля сільської ради, бібліотеки, клубу, і т.п. Сільський голова зупинився на проблемах, які перенесли сільчани у зв’язку з несприятливими погодніми умовами, що склалися навесні цього року. Аркадій Михайлович подякував бібліотекарю села О.П.Бельмі за співпрацю у місячнику по благоустрою території села.

   З “Інноваційною діяльністю сільської бібліотеки по екологічному вихованню читачів” та з досвіду своєї роботи виступила бібліотекар бібліотеки- філіалу с. Снігурівка О.П.Бельма . Присутні, працівники бібліотек району побували у світі природи, переглянувши відео презентацію “Це наша планета Земля”. Оксана Петрівна підготувала екологічний урок “Земля не належить людині – людина належить Землі”. Провели урок екології читачі бібліотеки - філіалу  с.Снігурівка. Ведучі Гурзель Юля, Довгалюк Діана, Стецюк Наталя, яка прочитала “Монолог Атмосфери”. Назар Кухта продекламував “Монолог зрубаного лісу” і “Молитву”, а наймолодші користувачі бібліотеки Мерзаєва Улянка та Богатюк Ілонка співали пісні :“Де ще є така земля” і “Рідний край”, за які отримали бурні аплодисменти присутніх.

   Далі події семінару відбувалися по програмі семінарського заняття. Бібліотека як центр формування екологічної культури- виступила Ольга Моргун, бібліотекар відділу обслуговування ЦБ для дорослих. Ольга Володимирівна сказала, що проблеми екологічного виховання завжди стояли в центрі уваги бібліотек. І хто, як не бібліотекарі допомагають читачам побачити і зрозуміти цей прекрасний світ, визначити свою позицію у взаємовідносинах з природою. Адже мета кожної бібліотеки – формування у користувачів комплексної системи знань про основи екології, інформування їх про екологічні кризові явища у світі, в Україні, в регіоні, в районі, в місті, в селі; виховання мотивів та звичок екологічної поведінки та дій щодо ставлення до природи.

   Про “Форми і методи популяризації літератури по екологічному вихованню бібліотеками системи”, розповіла завідувачка  відділом обслуговування ЦБ Л.Ф.Калабура. “Свої завдання бібліотекарі повинні бачити в тому щоб різними заходами : проведенням бесід, оглядів літератури і періодичних видань, організації книжкових виставок, конкурсів, вікторин тощо, сприяти екологічні освіті читачів” – сказала Людмила Федорівна.

   Оришкевич С.С., завідувач комунальної установи “Лановецька районна бібліотека для дітей ” наголосила на Актуальні напрямки роботи по екологічному вихованню юних користувачів”.

   Про “Довідково – бібліографічну роботу на допомогу вихованню користувачів” виступила бібліограф ЦБ Л.Л.Демчук, яка навела приклад як використовувати довідково – бібліографічний апарат не тільки для обслуговування читачів, але й – у своїй роботі.

   За чашкою кави бібліотекарі Лановеччини підвели підсумки щодо питань семінару, адже охорона навколишнього середовища – справа кожного, що потребує об'єднання зусиль для поліпшення екологічного просвітництва та виховання своїх користувачів.